از فن هاي تهويه براي گردش هوا در ساختمان ها يا خانه ها استفاده فن تهويه اي  مي شود. اين نوع تهويه به تهويه مکانيکي معروف است که در آن از فن يا دمنده براي ايجاد حرکت هوا استفاده مي شود. راه ديگر براي تهويه خانه استفاده از تهويه طبيعي است که در آن هوا توسط نيروهاي طبيعي حرکت مي کند.


 


يک طراحي خوب از يک خانه تهويه طبيعي را تا آنجا که ممکن است براي کاهش هزينه برق و همچنين حفاظت از محيط در بر مي گيرد. با اين وجود اجتناب ناپذير است که بايد پنکه هاي مناسب نصب شود تا اطمينان حاصل شود که کيفيت هواي خانه براي اقامت مردم تازه و ايمن است.


 


 


 


طرفداران تهويه - حجم تغيير هوا


ميزان هوايي که بايد تهويه شود با توجه به اندازه فضاي اندازه گيري شده با فن اکسيال اروپايي استفاده از حجم هوا تعيين مي شود. فضاي مختلف به سيستم تهويه متفاوت احتياج دارد. به عنوان مثال ، توصيه مي شود که آشپزخانه بايد 12 بار در ساعت تغيير هوا دهد.


 


اگر حجم آشپزخانه 5000 فوت مکعب باشد ، يک پنکه با ظرفيت 5000 X12 = 60،000 فوت مکعب در ساعت (که معادل 1000 cfm است) براي تغيير هوا 12 در ساعت لازم است. Cfm فوت مکعب در دقيقه است و معمولاً در مشخصات فن مشخص مي شود.


 


جدول زير تغييرات معمول هوا در ساعت را نشان مي دهد. با اين حال فن سردخانه خارجي ، هميشه در مرحله طراحي با تنظيم کنندگان محلي خود در مورد نيازهاي طراحي م کنيد.


 


 


 


بدون تغيير فضا در ساعت


1 نانوايي 20


2 رستوران 12


3 گاراژ 12


4 دفتر 10


5 توالت 20


6 تونل 6


7 کوچه بولينگ 12


8 کليسا 6


9 کارخانه 10


10 سالن نمايش 6


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


بلاگ Erica معرفی بهترین برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی پوزیشن های عالی و جدید MoonFesta انبار کالا | اجاره انبار | انبار عمومی | پژواک حرفهای لیلی ومحمد Sean مقالات صنعت ترجمه